Internet in Etten-Leur

Anders dan in het nabijgelegen Breda, waar 84% van de adressen glasvezel heeft, ligt de dekking in Etten-Leur net iets hoger. Volgens de ACM is hier bij 87% van de adressen een glasvezelnetwerk aangelegd. Welke abonnementen voor internet, tv en bellen je kunt afsluiten, hangt af van de netwerken op je adres. Met de adrescheck zie je per postcode en huisnummer welke aanbieders leveren en wat de opties zijn.

Glasvezel per wijk en buurt in Etten-Leur volgens de ACM, met CBS-wijkcijfers

Wat kan er op jouw adres in Etten-Leur?

Postcode en huisnummer zijn genoeg. Je ziet direct wat er op jouw adres kan.

Internet

Internet zit er altijd bij. Vink aan wat je erbij wilt.

87%van de adressen heeft een glasvezelaansluiting liggen (ACM)
0%van de adressen heeft twee glasvezelnetten
2netbeheerders, de grootste is KPN
230/360plek op onze ranglijst voor aangelegde glasvezel

Glasvezel in Etten-Leur

In Etten-Leur zijn in totaal 22.548 adressen. Daarvan hebben er 19.719 een aangelegde glasvezelaansluiting, wat neerkomt op 87% van het totaal. Het netwerk is voor het grootste deel aangelegd door KPN, die 84% van de adressen voor zijn rekening neemt. Daarnaast heeft Glaspoort een netwerk dat 3% van de adressen dekt. Twee verschillende glasvezelnetwerken op hetzelfde adres komen in Etten-Leur niet voor. Dat er een netwerk ligt, betekent overigens niet dat het ook gebruikt wordt. Volgens de ACM is 40 tot 50% van de aansluitingen in de gemeente daadwerkelijk in gebruik. De netbeheerder legt de kabel, maar je kiest zelf een aanbieder voor je abonnement.

Wie heeft het glasvezelnet in Etten-Leur aangelegd?

KPN84%
Glaspoort3%

Aandeel van de adressen waar de netbeheerder een glasvezelaansluiting heeft liggen. Op adressen met twee netten tellen beide mee.

In de gemeente is 40 tot 50% van de aangelegde glasvezelaansluitingen in gebruik (ACM).

87%glasvezel
glasvezel aangelegd 87%nog niet 13%

Welke aanbieders op jouw adres in Etten-Leur leveren en wat het kost, zie je met de adrescheck.

Vergelijk alle pakketten op jouw adres

Kaart: glasvezel per wijk in Etten-Leur

Midden woongebiedMidden BedrijventerreinMidden landelijk gebiedNoord woongebiedNoord bedrijventerreinNoord landelijk gebiedZuid woongebiedZuid bedrijventerrein WestZuid bedrijventerrein OostZuid landelijk gebied
Wijs een wijk aanJe ziet dan de ACM- en CBS-cijfers voor die wijk.

Wijkgrenzen: CBS Wijken en Buurten 2024 (PDOK). Glasvezel aangelegd en twee glasvezelnetten: ACM Telecommonitor (per postcode, 2026, tweede kwartaal), aandeel van alle adressen in de wijk. Gearceerde wijken: geen gegevens.

Glasvezel per wijk in Etten-Leur

De aanleg van glasvezel verschilt flink binnen Etten-Leur. In Noord woongebied is de dekking met 94% het hoogst. In buurten als Schoenmakershoek en De Keen ligt zelfs bij 100% van de adressen glasvezel. Ook Midden woongebied heeft met 79% een ruime dekking. Het contrast met de landelijke gebieden is groot. Zo heeft het Zuid landelijk gebied maar bij 1% van de adressen een aansluiting. In de buurten Zuid landelijk gebied 2, 3 en 4 ligt helemaal geen glasvezel. In het Noord landelijk gebied (35%) zijn zowel KPN als Glaspoort actief als netbeheerders.

WijkGlasvezel aangelegdTwee nettenNetbeheerderWoningen
Noord woongebied9.073 adressen · per buurt94%0%KPN8.35735% huur
Zuid woongebied6.730 adressen · per buurt80%0%KPN5.88737% huur
Midden woongebied6.010 adressen · per buurt79%0%KPN4.99243% huur
Zuid bedrijventerrein West741 adressen · per buurt82%0%Glaspoort, KPN7111% huur
Zuid landelijk gebied528 adressen · per buurt1%0%KPN45310% huur
Noord landelijk gebied451 adressen · per buurt35%0%KPN, Glaspoort2767% huur
Midden Bedrijventerrein277 adressen · per buurt42%0%Glaspoort3
Midden landelijk gebied102 adressen · per buurt15%0%KPN819% huur
Noord bedrijventerrein48 adressen56%0%Glaspoort1
Zuid bedrijventerrein Oost19 adressen0%0%geen-

Glasvezel in Noord woongebied

In dit gebied met 9.073 adressen is de glasvezeldekking 94%. Het netwerk is hier aangelegd door KPN. In buurten als Schoenmakershoek en De Keen is de dekking zelfs 100%. Van de woningen is volgens het CBS 11% gebouwd in de laatste tien jaar, wat relatief nieuw is voor Etten-Leur.

Glasvezel in Zuid landelijk gebied

Van de 528 adressen in dit landelijke gebied heeft slechts 1% een glasvezelaansluiting. De kans op glasvezel is hier dus erg klein. In de buurten Zuid landelijk gebied 2, 3 en 4 ligt helemaal geen glasvezel. Het netwerk dat er ligt, is van KPN. Het gebied telt 453 woningen.

Glasvezel in Noord landelijk gebied

Glasvezel is aangelegd bij 35% van de 451 adressen in dit buitengebied. Zowel KPN als Glaspoort hebben hier netwerken aangelegd. De dekking wisselt per buurt, zo heeft Noord landelijk gebied 2 een dekking van 18% en Noord landelijk gebied 4 een dekking van 3%.

Glasvezel aangelegd en twee netten: ACM Telecommonitor, aandeel van alle adressen in de wijk (ook bedrijven). Woningen en huur: CBS Kerncijfers wijken en buurten. Aangelegd betekent dat er een aansluiting tot aan het adres ligt; welke aanbieders erop leveren, zie je met de adrescheck.

Glasvezel per buurt in Etten-Leur

  • 44 buurten in 8 wijken
  • 13 buurten met glasvezel bij 90% of meer van de adressen
  • 0 buurten waar op de meeste adressen twee glasvezelnetten liggen
  • 7 woonbuurten waar minder dan de helft van de adressen glasvezel heeft

Waar maar een glasvezelnet ligt, is dat: KPN in 34 buurten.

Grootste woonbuurten met nog weinig glasvezel: Zuid landelijk gebied 2 (Zuid landelijk gebied, 0%); Zuid landelijk gebied 3 (Zuid landelijk gebied, 0%); Zuid landelijk gebied 4 (Zuid landelijk gebied, 0%); Zuid landelijk gebied 1 (Zuid landelijk gebied, 4%); Midden landelijk gebied (Midden landelijk gebied, 15%); Noord landelijk gebied 2 (Noord landelijk gebied, 18%); Noord landelijk gebied 4 (Noord landelijk gebied, 3%).

Midden Bedrijventerrein 1 buurt, 42% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Midden bedrijventerrein Vosdonk 277 adressen, 3 woningen42%Glaspoort
Midden landelijk gebied 1 buurt, 15% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Midden landelijk gebied 102 adressen, 81 woningen15%KPN
Midden woongebied 6 buurten, 79% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Centrum Oost 1 1.033 adressen, 659 woningen76%KPN
Centrum Oost 2 867 adressen, 609 woningen81%KPN
Centrum Oost 3 666 adressen, 605 woningen75%KPN
Centrum West 1 688 adressen, 532 woningen70%KPN
Centrum West 2 359 adressen, 299 woningen74%KPN
Het Hooghuis 2.397 adressen, 2.288 woningen84%KPN
Noord landelijk gebied 3 buurten, 38% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Noord landelijk gebied 1 226 adressen, 110 woningen60%KPN, Glaspoort
Noord landelijk gebied 2 97 adressen, 72 woningen18%KPN
Noord landelijk gebied 4 87 adressen, 59 woningen3%KPN
Noord woongebied 16 buurten, 94% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Attelaken 229 adressen, 138 woningen68%KPN
Baai 1 417 adressen, 399 woningen98%KPN
Baai 2 458 adressen, 397 woningen86%KPN
Baai 3 383 adressen, 334 woningen92%KPN
Baai 4 390 adressen, 350 woningen82%KPN
De Grient 609 adressen, 594 woningen98%KPN
De Keen 1.496 adressen, 1.432 woningen100%KPN
Noord 1 373 adressen, 324 woningen100%KPN
Noord 2 478 adressen, 418 woningen85%KPN
Noord 3 494 adressen, 390 woningen80%KPN
Noord 4 289 adressen, 183 woningen65%KPN
Sander-Banken 1 286 adressen, 253 woningen99%KPN
Sander-Banken 2 275 adressen, 269 woningen100%KPN
Sander-Banken 3 753 adressen, 745 woningen99%KPN
Sander-Banken 4 576 adressen, 571 woningen97%KPN
Schoenmakershoek 1.567 adressen, 1.560 woningen100%KPN
Zuid bedrijventerrein West 1 buurt, 82% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Zuid bedrijventerrein Vosdonk 741 adressen, 71 woningen82%Glaspoort, KPN
Zuid landelijk gebied 4 buurten, 1% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Zuid landelijk gebied 1 109 adressen, 89 woningen4%KPN, DELTA Fiber
Zuid landelijk gebied 2 163 adressen, 148 woningen0%geen
Zuid landelijk gebied 3 136 adressen, 121 woningen0%geen
Zuid landelijk gebied 4 120 adressen, 95 woningen0%geen
Zuid woongebied 12 buurten, 80% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Banakkers 1 491 adressen, 413 woningen74%KPN
Banakkers 2 328 adressen, 292 woningen65%KPN
Banakkers 3 927 adressen, 744 woningen76%KPN
Banakkers 4 292 adressen, 256 woningen78%KPN
Centrum Zuid 651 adressen, 462 woningen61%KPN
De Streek 457 adressen, 446 woningen100%KPN
Grauwe Polder 1 723 adressen, 565 woningen80%KPN
Grauwe Polder 2 231 adressen, 217 woningen97%KPN
Grauwe Polder 3 883 adressen, 839 woningen83%KPN
Grauwe Polder 4 732 adressen, 718 woningen83%KPN
Grauwe Polder 5 447 adressen, 386 woningen71%KPN
Hoge Neerstraat 568 adressen, 549 woningen93%KPN

Bron: ACM Telecommonitor, glasvezel per postcode (2026, tweede kwartaal), ingedeeld naar CBS-buurten 2024. Aangelegd betekent dat er een glasvezelaansluiting tot aan het adres ligt; dat zegt niet of je er al een abonnement op kunt nemen. Alle adressen tellen mee, ook bedrijven; woningen volgens CBS (2024). Buurten met minder dan 50 adressen staan er niet in.

Etten-Leur vergeleken met 359 andere plaatsen

Met 87% van de adressen voorzien van glasvezel, staat Etten-Leur op plek 230 in onze ranglijst van 360 plaatsen. Dit is net boven het landelijk gemiddelde van 86%. De dekking is vergelijkbaar met die in Breda (84%), maar lager dan in buurplaatsen als Zevenbergen (98%) en Roosendaal (94%). Omdat er geen adressen zijn met twee glasvezelnetten, staat de plaats op dit onderdeel laag op de ranglijst: plek 324 van de 360.

MaatEtten-LeurGemiddeldPlek
Glasvezel aangelegd87%86%230 / 360
Twee glasvezelnetten0%12%324 / 360

Glasvezel aangelegd in de buurt

Etten-Leur87%
Prinsenbeek (5 km)94%
Breda (8 km)84%
Oudenbosch (8 km)89%
Zevenbergen (8 km)98%
Zundert (12 km)95%
Roosendaal (14 km)94%

Ranglijst over 360 plaatsen op ons platform, gemiddelde gewogen naar het aantal adressen. Bron: ACM Telecommonitor.

Kort gezegd: internet in Etten-Leur

Wie in Etten-Leur een pakket voor internet, tv en bellen zoekt, moet weten dat bij 87% van de adressen glasvezel is aangelegd. Dit geldt met name voor de woongebieden. In de buitengebieden is de dekking juist een stuk lager. Het netwerk is voor het grootste deel aangelegd door KPN. Omdat er geen adressen met een dubbele aansluiting zijn, heb je geen keuze tussen verschillende glasvezelnetwerken.

Vragen over internet in Etten-Leur

Ligt er glasvezel in Etten-Leur?

Ja, bij 87% van de adressen in Etten-Leur ligt een glasvezelaansluiting. Dat zijn in totaal 19.719 aansluitingen op 22.548 adressen. De dekking is het hoogst in de woongebieden. In de landelijke gebieden is de dekking een stuk lager. Van alle aangelegde aansluitingen is 40 tot 50% daadwerkelijk in gebruik.

Welke netbeheerders hebben glasvezel aangelegd in Etten-Leur?

KPN is de grootste netbeheerder in Etten-Leur. Zij hebben het glasvezelnetwerk aangelegd bij 84% van de adressen. Daarnaast is Glaspoort actief, met een aandeel van 3% van de adressen. Op de bedrijventerreinen en in het noordelijke landelijke gebied kom je Glaspoort tegen, soms naast het netwerk van KPN.

In welke wijken van Etten-Leur ligt de meeste glasvezel?

Noord woongebied heeft met 94% de hoogste glasvezeldekking. In een aantal buurten binnen dat gebied, zoals Schoenmakershoek en De Keen, is de dekking zelfs 100%. Ook in Zuid woongebied (80%) en Midden woongebied (79%) zijn de meeste adressen voorzien van een glasvezelaansluiting.

In welke buurten van Etten-Leur ligt nog weinig glasvezel?

Vooral in de landelijke gebieden is weinig glasvezel aangelegd. In het Zuid landelijk gebied is de dekking maar 1%. De buurten Zuid landelijk gebied 2, Zuid landelijk gebied 3 en Zuid landelijk gebied 4 hebben volgens de metingen van de ACM helemaal geen glasvezelaansluitingen. Ook op bedrijventerrein Zuid bedrijventerrein Oost is de dekking 0%.

Hoe weet ik welke aanbieders op mijn adres in Etten-Leur leveren?

Dat kun je eenvoudig zien door de adrescheck te doen. Je vult je postcode en huisnummer in en ziet direct welke aanbieders van internet, tv en bellen op jouw adres leveren. De netbeheerder, zoals KPN, legt de kabel, maar via de check zie je uit welke abonnementen en aanbieders je kunt kiezen.