Internet in Venray

In Venray ligt bij bijna elk adres glasvezel, maar de kans op keuze uit twee verschillende netwerken is juist klein. Volgens de ACM heeft 97% van de adressen in de plaats een aangelegde glasvezelaansluiting. Welke pakketten voor internet, tv en bellen er precies mogelijk zijn, verschilt per adres. Wil je weten welke aanbieders op jouw postcode leveren? Doe dan de adrescheck en zie direct wat er kan.

Glasvezel per wijk en buurt in Venray volgens de ACM, met CBS-wijkcijfers

Wat kan er op jouw adres in Venray?

Postcode en huisnummer zijn genoeg. Je ziet direct wat er op jouw adres kan.

Internet

Internet zit er altijd bij. Vink aan wat je erbij wilt.

97%van de adressen heeft een glasvezelaansluiting liggen (ACM)
2%van de adressen heeft twee glasvezelnetten
2netbeheerders, de grootste is KPN
7/360plek op onze ranglijst voor aangelegde glasvezel

Glasvezel in Venray

In Venray zijn meerdere netbeheerders actief die glasvezel aanleggen. Het grootste deel van het netwerk, dat bij 95% van de adressen ligt, is aangelegd door KPN. Daarnaast heeft Glaspoort een aandeel van 3%. In totaal ligt er bij 97% van de 15.128 adressen in Venray glasvezel. Op 2% van de adressen zijn zelfs twee aparte glasvezelnetten aangelegd. Voor de hele gemeente Venray geldt dat er 21.818 glasvezelaansluitingen liggen, waarvan 40 tot 50% in gebruik is. De netbeheerder is overigens niet hetzelfde als de aanbieder waar je een abonnement afsluit.

Wie heeft het glasvezelnet in Venray aangelegd?

KPN95%
Glaspoort3%

Aandeel van de adressen waar de netbeheerder een glasvezelaansluiting heeft liggen. Op adressen met twee netten tellen beide mee.

In de gemeente is 40 tot 50% van de aangelegde glasvezelaansluitingen in gebruik (ACM).

97%glasvezel
glasvezel aangelegd 97%nog niet 3%

Welke aanbieders op jouw adres in Venray leveren en wat het kost, zie je met de adrescheck.

Vergelijk alle pakketten op jouw adres

Kaart: glasvezel per wijk in Venray

CentrumOostWestVlakwaterVeltumBrukskeLandweertSmakterheideBrabanderSt. Antoniusveld
Wijs een wijk aanJe ziet dan de ACM- en CBS-cijfers voor die wijk.

Wijkgrenzen: CBS Wijken en Buurten 2024 (PDOK). Glasvezel aangelegd en twee glasvezelnetten: ACM Telecommonitor (per postcode, 2026, tweede kwartaal), aandeel van alle adressen in de wijk. Gearceerde wijken: geen gegevens.

Glasvezel per wijk in Venray

De dekking van glasvezel verschilt per wijk in Venray. In St. Antoniusveld ligt bij 75% van de adressen glasvezel, terwijl dit in een wijk als Landweert 95% is. Binnen Landweert is in de buurten Landweert 2 en Landweert 3 zelfs bij 100% van de adressen een netwerk aangelegd. Twee netten kom je vooral tegen in Smakterheide (10%) en Landweert (6%). De wijk West, met 88% glasvezel, valt op door het hoge aandeel appartementen (45%) en huurwoningen (61%).

WijkGlasvezel aangelegdTwee nettenNetbeheerderWoningen
Landweert3.040 adressen · per buurt95%6%KPN, Glaspoort2.64130% huur
West2.245 adressen · per buurt88%0%KPN1.99261% huur
Brukske2.122 adressen · per buurt95%1%KPN, Glaspoort1.96458% huur
Veltum2.098 adressen · per buurt93%0%KPN, Glaswebvenray1.79737% huur
Centrum1.972 adressen · per buurt92%0%KPN1.42760% huur
Oost1.349 adressen · per buurt93%0%KPN1.25542% huur
Brabander998 adressen · per buurt95%0%KPN96217% huur
St. Antoniusveld995 adressen · per buurt75%0%KPN73131% huur
Smakterheide727 adressen · per buurt85%10%KPN, Glaspoort, Glaswebvenray45933% huur
Vlakwater435 adressen · per buurt92%0%KPN3763% huur

Glasvezel in Landweert

In de wijk Landweert is bij 95% van de 3.040 adressen glasvezel aangelegd. Hier zijn KPN en Glaspoort de netbeheerders, en bij 6% van de adressen liggen twee netten. In de buurten Landweert 2 en Landweert 3 is dit zelfs 100%. Van de woningen in deze wijk is 7% een appartement.

Glasvezel in St. Antoniusveld

De glasvezeldekking in St. Antoniusveld is 75%, aangelegd door netbeheerder KPN. Deze wijk telt 995 adressen en heeft 731 woningen, waarvan 20% appartementen zijn en 31% huurwoningen. Er zijn in de laatste tien jaar geen woningen bijgebouwd.

Glasvezel in Smakterheide

Wat opvalt in Smakterheide is dat bij 10% van de adressen twee glasvezelnetten liggen. De totale dekking is 85%. De netbeheerders zijn KPN, Glaspoort en Glaswebvenray. Smakterheide heeft 727 adressen en 459 woningen, en van die woningen is 18% gebouwd in de laatste tien jaar.

Glasvezel aangelegd en twee netten: ACM Telecommonitor, aandeel van alle adressen in de wijk (ook bedrijven). Woningen en huur: CBS Kerncijfers wijken en buurten. Aangelegd betekent dat er een aansluiting tot aan het adres ligt; welke aanbieders erop leveren, zie je met de adrescheck.

Glasvezel per buurt in Venray

  • 19 buurten in 10 wijken
  • 13 buurten met glasvezel bij 90% of meer van de adressen
  • 0 buurten waar op de meeste adressen twee glasvezelnetten liggen
  • 0 woonbuurten waar minder dan de helft van de adressen glasvezel heeft

Waar maar een glasvezelnet ligt, is dat: KPN in 13 buurten.

Brabander 1 buurt, 95% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Brabander 998 adressen, 962 woningen95%KPN
Brukske 2 buurten, 95% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Brukske 1 1.144 adressen, 1.013 woningen90%KPN, Glaspoort
Brukske 2 978 adressen, 951 woningen100%KPN
Centrum 1 buurt, 92% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Centrum 1.972 adressen, 1.427 woningen92%KPN
Landweert 4 buurten, 95% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Keizersveld 374 adressen, 20 woningen65%Glaspoort, KPN
Landweert 1 841 adressen, 831 woningen99%KPN
Landweert 2 930 adressen, 923 woningen100%KPN
Landweert 3 895 adressen, 867 woningen100%KPN, Glaswebvenray
Oost 3 buurten, 93% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Bomenbuurt 488 adressen, 454 woningen97%KPN
Burggraaf 319 adressen, 303 woningen77%KPN
Oranjebuurt 542 adressen, 498 woningen100%KPN
Smakterheide 1 buurt, 85% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Smakterheide 727 adressen, 459 woningen85%KPN, Glaspoort, Glaswebvenray
St. Antoniusveld 1 buurt, 75% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
St. Antoniusveld 995 adressen, 731 woningen75%KPN
Veltum 2 buurten, 94% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Veltum 1 1.340 adressen, 1.099 woningen94%KPN
Veltum 2 758 adressen, 698 woningen93%KPN, Glaswebvenray
Vlakwater 1 buurt, 92% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Vlakwater 435 adressen, 376 woningen92%KPN
West 3 buurten, 88% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Noordwest 1.102 adressen, 1.007 woningen88%KPN
West midden 712 adressen, 600 woningen83%KPN
West zuid 431 adressen, 385 woningen94%KPN, Glaspoort

Bron: ACM Telecommonitor, glasvezel per postcode (2026, tweede kwartaal), ingedeeld naar CBS-buurten 2024. Aangelegd betekent dat er een glasvezelaansluiting tot aan het adres ligt; dat zegt niet of je er al een abonnement op kunt nemen. Alle adressen tellen mee, ook bedrijven; woningen volgens CBS (2024). Buurten met minder dan 50 adressen staan er niet in.

Venray vergeleken met 359 andere plaatsen

Op de ranglijst van 360 plaatsen voor de aanleg van glasvezel staat Venray op de 7e plek. Met 97% van de adressen voorzien, ligt dit percentage hoger dan het landelijk gemiddelde van 86%. Voor het hebben van twee glasvezelnetten staat Venray lager, op plek 253. In plaatsen in de buurt, zoals Boxmeer (97%) en Deurne (98%), ligt een vergelijkbaar percentage glasvezel, terwijl dit in Horst (86%) lager is.

MaatVenrayGemiddeldPlek
Glasvezel aangelegd97%86%7 / 360
Twee glasvezelnetten2%12%253 / 360

Glasvezel aangelegd in de buurt

Venray97%
Horst (10 km)86%
Boxmeer (13 km)97%
Deurne (14 km)98%
Gennep (18 km)91%
Gemert (20 km)94%
Asten (20 km)95%

Ranglijst over 360 plaatsen op ons platform, gemiddelde gewogen naar het aantal adressen. Bron: ACM Telecommonitor.

Kort gezegd: internet in Venray

Met glasvezel op 97% van de adressen is de kans groot dat je in Venray een internetpakket via glasvezel kunt krijgen. De keuze die je hebt, hangt af van de netbeheerder in jouw wijk. In sommige delen van Venray, zoals in de wijken Smakterheide en Landweert, liggen zelfs twee netwerken.

Vragen over internet in Venray

Ligt er glasvezel in Venray?

Ja, in Venray is bij 97% van de 15.128 adressen een glasvezelnetwerk aangelegd. De dekking kan per wijk verschillen, van 75% in St. Antoniusveld tot 95% in Landweert. Met de adrescheck zie je direct of glasvezel ook op jouw adres ligt.

Welke netbeheerders hebben glasvezel aangelegd in Venray?

KPN heeft met een aandeel van 95% het grootste deel van het glasvezelnetwerk in Venray aangelegd. Daarnaast is Glaspoort actief met een aandeel van 3%. In de wijken Veltum en Smakterheide is ook Glaswebvenray een van de netbeheerders.

Liggen er in Venray twee glasvezelnetten?

Ja, maar op een klein deel van de adressen. Ongeveer 2% van de adressen in Venray heeft de keuze uit twee verschillende glasvezelnetten. De kans hierop is het grootst in wijken als Smakterheide (10% van de adressen) en Landweert (6%).

In welke wijken van Venray ligt de meeste glasvezel?

In meerdere wijken is de dekking erg hoog. Wijken zoals Landweert, Brukske en Brabander hebben een glasvezeldekking van 95%. In sommige buurten binnen die wijken, zoals Landweert 2 en Landweert 3, ligt zelfs bij 100% van de adressen glasvezel.

Hoe weet ik welke aanbieders op mijn adres in Venray leveren?

Dat de netwerken van KPN en Glaspoort in Venray liggen, zegt nog niet alles over de aanbieders waaruit je kunt kiezen. De snelste manier om te zien welke pakketten voor internet, tv en bellen op jouw adres mogelijk zijn, is door de adrescheck te doen.