Internet in Rosmalen

Woon je in Rosmalen en wil je meer weten over glasvezel? Goed nieuws, want bij een groot deel van de adressen ligt al een aansluiting. Volgens de cijfers van de ACM heeft 92% van de 18.940 adressen in de plaats glasvezel. Dit is een gemiddelde, want de situatie verschilt per wijk en buurt. De aanleg is gedaan door KPN, Glaspoort en Open Dutch Fiber. Op deze pagina vind je alle feiten over de dekking in Rosmalen. Met de adrescheck zie je wat er op jouw adres mogelijk is.

Glasvezel per wijk en buurt in Rosmalen volgens de ACM, met CBS-wijkcijfers

Wat kan er op jouw adres in Rosmalen?

Postcode en huisnummer zijn genoeg. Je ziet direct wat er op jouw adres kan.

Internet

Internet zit er altijd bij. Vink aan wat je erbij wilt.

92%van de adressen heeft een glasvezelaansluiting liggen (ACM)
1%van de adressen heeft twee glasvezelnetten
3netbeheerders, de grootste is KPN
101/360plek op onze ranglijst voor aangelegde glasvezel

Glasvezel in Rosmalen

In Rosmalen is glasvezel op grote schaal aangelegd. Volgens de cijfers van de ACM heeft 92% van de 18.940 adressen een aansluiting. De aanleg is door meerdere netbeheerders gedaan, waarbij KPN met een aandeel van 88% de grootste is. Glaspoort heeft 3% van de adressen van een netwerk voorzien en Open Dutch Fiber 2%. Op 1% van de adressen in Rosmalen liggen twee glasvezelnetten. Rosmalen is onderdeel van de gemeente 's-Hertogenbosch. Voor de gemeente als geheel meldt de ACM dat er 81.452 aansluitingen zijn aangelegd op 88.276 adressen, waarvan 40 tot 50% in gebruik is. Op onze ranglijst van 360 plaatsen staat Rosmalen op plek 101 voor aangelegde glasvezel.

Wie heeft het glasvezelnet in Rosmalen aangelegd?

KPN88%
Glaspoort3%
Open Dutch Fiber2%

Aandeel van de adressen waar de netbeheerder een glasvezelaansluiting heeft liggen. Op adressen met twee netten tellen beide mee.

De hele gemeente 's-Hertogenbosch

  • 81.452 glasvezelaansluitingen aangelegd
  • 88.276 adressen in de gemeente
  • 40 tot 50% van de aansluitingen is in gebruik

ACM Telecommonitor, glasvezelkaart (2026, tweede kwartaal).

92%glasvezel
glasvezel aangelegd 92%nog niet 8%

Welke aanbieders op jouw adres in Rosmalen leveren en wat het kost, zie je met de adrescheck.

Vergelijk alle pakketten op jouw adres

Kaart: glasvezel per wijk in Rosmalen

ZuidoostGraafsepoortRosmalen-ZuidRosmalen-NoordDe Groote Wielen
Wijs een wijk aanJe ziet dan de ACM- en CBS-cijfers voor die wijk.

Wijkgrenzen: CBS Wijken en Buurten 2024 (PDOK). Glasvezel aangelegd en twee glasvezelnetten: ACM Telecommonitor (per postcode, 2026, tweede kwartaal), aandeel van alle adressen in de wijk. Gearceerde wijken: geen gegevens.

Glasvezel per wijk in Rosmalen

De aanleg van glasvezel verschilt per wijk in Rosmalen. Zo ligt er in De Groote Wielen bij 90% van de adressen glasvezel, met in buurten als Broekland en De Lanen 100%. In Rosmalen-Zuid ligt dit percentage op 79%. De verschillen tussen buurten zijn hier aanzienlijk: Sparrenburg heeft 97% dekking, terwijl dit in Binckhorst 24% is en in Het Vinkel 4%. In de wijk Rosmalen-Noord, waar ook 90% van de adressen een aansluiting heeft, is bij 2% van de adressen een tweede glasvezelnet aangelegd.

WijkGlasvezel aangelegdTwee nettenNetbeheerderWoningen
Rosmalen-Noord6.723 adressen · per buurt90%2%KPN, Open Dutch Fiber, Glaspoort5.60530% huur
De Groote Wielen4.973 adressen · per buurt90%0%KPN3.86733% huur
Rosmalen-Zuid4.966 adressen · per buurt79%1%KPN, Glaspoort4.04722% huur
Graafsepoort3.343 adressen · per buurt89%0%KPN-
Zuidoost2 adressen0%0%geen-

Glasvezel in Rosmalen-Noord

In de wijk Rosmalen-Noord, met 6.723 adressen, ligt bij 90% een glasvezelaansluiting. Bij 2% van de adressen zijn twee netten aangelegd. De netbeheerders in de wijk zijn KPN, Open Dutch Fiber en Glaspoort. In Rosmalen centrum is de dekking 98%, terwijl dit in de buurt Kruisstraat 74% is. Van de woningen is 30% een huurwoning.

Glasvezel in Rosmalen-Zuid

Van de 4.966 adressen in Rosmalen-Zuid heeft 79% een aangelegde glasvezelaansluiting. De netbeheerders KPN en Glaspoort hebben hier het netwerk aangelegd. Er zijn duidelijke verschillen per buurt te zien. Zo heeft Sparrenburg een dekking van 97%, terwijl dit in Het Vinkel 4% is. In de buurt Binckhorst ligt bij 24% van de adressen glasvezel.

Glasvezel in Graafsepoort

De wijk Graafsepoort telt 3.343 adressen, waarvan 89% een glasvezelaansluiting heeft. Het netwerk is hier aangelegd door KPN. De dekking is 95% in Hintham noord en 86% in Hintham zuid.

Glasvezel aangelegd en twee netten: ACM Telecommonitor, aandeel van alle adressen in de wijk (ook bedrijven). Woningen en huur: CBS Kerncijfers wijken en buurten. Aangelegd betekent dat er een aansluiting tot aan het adres ligt; welke aanbieders erop leveren, zie je met de adrescheck.

Glasvezel per buurt in Rosmalen

  • 23 buurten in 4 wijken
  • 13 buurten met glasvezel bij 90% of meer van de adressen
  • 0 buurten waar op de meeste adressen twee glasvezelnetten liggen
  • 3 woonbuurten waar minder dan de helft van de adressen glasvezel heeft

Waar maar een glasvezelnet ligt, is dat: KPN in 14 buurten.

Grootste woonbuurten met nog weinig glasvezel: Binckhorst (Rosmalen-Zuid, 24%); A2 zone Rosmalen zuid (Rosmalen-Zuid, 46%); Het Vinkel (Rosmalen-Zuid, 4%).

De Groote Wielen 7 buurten, 92% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Broekland 1.299 adressen, 1.265 woningen100%KPN
Centrum De Groote Wielen 546 adressen, 0 woningen50%KPN
De Groote Vliet 83 adressen, 32 woningen0%geen
De Hoven 991 adressen, 984 woningen99%KPN
De Lanen 770 adressen, 704 woningen100%KPN
De Watertuinen 565 adressen, 564 woningen100%KPN
Vlietdijk 384 adressen, 278 woningen99%KPN
Graafsepoort 2 buurten, 89% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Hintham noord 1.076 adressen, 953 woningen95%KPN
Hintham zuid 2.267 adressen, 1.930 woningen86%KPN
Rosmalen-Noord 7 buurten, 90% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Bedrijventerrein Kruisstraat 424 adressen, 32 woningen36%Glaspoort, Open Dutch Fiber
De Overlaet oost 1.188 adressen, 1.177 woningen99%KPN
De Overlaet west 1.127 adressen, 1.038 woningen98%KPN
Hondsberg 1.228 adressen, 1.098 woningen90%KPN, Open Dutch Fiber
Kruisstraat 261 adressen, 211 woningen74%Open Dutch Fiber, Glaspoort
Rosmalen centrum 1.252 adressen, 968 woningen98%KPN
t Ven 1.174 adressen, 1.029 woningen90%KPN
Rosmalen-Zuid 7 buurten, 79% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
A2 zone Rosmalen zuid 97 adressen, 71 woningen46%KPN, Glaspoort
Binckhorst 321 adressen, 208 woningen24%KPN
Het Vinkel 78 adressen, 51 woningen4%Glaspoort, KPN
Maliskamp oost 544 adressen, 494 woningen92%Glaspoort, KPN
Maliskamp west 499 adressen, 22 woningen66%KPN, Glaspoort
Molenhoek 1.969 adressen, 1.776 woningen80%KPN
Sparrenburg 1.458 adressen, 1.425 woningen97%KPN

Bron: ACM Telecommonitor, glasvezel per postcode (2026, tweede kwartaal), ingedeeld naar CBS-buurten 2024. Aangelegd betekent dat er een glasvezelaansluiting tot aan het adres ligt; dat zegt niet of je er al een abonnement op kunt nemen. Alle adressen tellen mee, ook bedrijven; woningen volgens CBS (2024). Buurten met minder dan 50 adressen staan er niet in.

Rosmalen vergeleken met 359 andere plaatsen

Op onze ranglijst van 360 plaatsen staat Rosmalen op plek 101 voor de aanleg van glasvezel. De dekking van 92% is hoger dan het gemiddelde van 86%. Voor het aantal dubbele glasvezelaansluitingen (twee netten op één adres) behaalt Rosmalen plek 281. In buurplaatsen als Oss en Heesch ligt de dekking met 95% en 93% iets hoger. In het nabijgelegen Den Bosch is bij 90% van de adressen glasvezel aangelegd.

MaatRosmalenGemiddeldPlek
Glasvezel aangelegd92%86%101 / 360
Twee glasvezelnetten1%12%281 / 360

Glasvezel aangelegd in de buurt

Rosmalen92%
Den Bosch (6 km)90%
Sint-Michielsgestel (9 km)85%
Heesch (9 km)93%
Oss (11 km)95%
Vught (11 km)87%
Schijndel (12 km)86%

Ranglijst over 360 plaatsen op ons platform, gemiddelde gewogen naar het aantal adressen. Bron: ACM Telecommonitor.

Kort gezegd: internet in Rosmalen

De cijfers op deze pagina geven een algemeen beeld van de glasvezel in Rosmalen. Hoewel bij 92% van de adressen een aansluiting ligt, zijn er grote verschillen tussen wijken en buurten. Zo is de dekking in buurten als Broekland en De Lanen 100%, terwijl dit in Het Vinkel maar 4% is. Ook in Rosmalen-Zuid zijn de verschillen groot, met 97% in Sparrenburg en 24% in Binckhorst.

Vragen over internet in Rosmalen

Ligt er glasvezel in Rosmalen?

Ja, in Rosmalen is bij een groot deel van de adressen glasvezel aangelegd. Volgens de cijfers van de ACM heeft 92% van de 18.940 adressen een glasvezelaansluiting. De mogelijkheden kunnen per wijk en buurt wel verschillen.

Welke netbeheerders hebben glasvezel aangelegd in Rosmalen?

In Rosmalen zijn drie netbeheerders actief met de aanleg van glasvezel. KPN heeft het grootste aandeel met 88% van de adressen, gevolgd door Glaspoort (3%) en Open Dutch Fiber (2%). Een netbeheerder legt het fysieke netwerk aan.

In welke buurten van Rosmalen ligt nog weinig glasvezel?

De dekkingsgraad voor glasvezel is niet in elke buurt van Rosmalen even hoog. In de wijk Rosmalen-Zuid zijn er buurten met een lagere dekking. Voorbeelden hiervan zijn Het Vinkel met 4%, Binckhorst met 24% en A2 zone Rosmalen zuid met 46%. In 13 van de 19 buurten ligt de dekking boven de 90%.

Hoe weet ik welke aanbieders op mijn adres in Rosmalen leveren?

Je kunt de adrescheck gebruiken om te zien welke aanbieders op jouw adres in Rosmalen leveren en wat het kost. Deze informatie staat niet in de algemene cijfers op deze pagina, maar de adrescheck laat dit per postcode en huisnummer zien.

Hoe staat Rosmalen ervoor tegenover plaatsen in de buurt?

De glasvezeldekking in Rosmalen is 92%. In de omgeving zijn de percentages vergelijkbaar. Zo heeft Den Bosch een dekking van 90% en Sint-Michielsgestel 85%. In plaatsen als Heesch (93%) en Oss (95%) ligt de dekking iets hoger.