Internet in Hoensbroek

Als je in Hoensbroek woont, is het bij het kiezen van een nieuw internetabonnement handig om te weten hoe het met glasvezel zit. In deze plaats is bij 86% van de adressen een glasvezelnetwerk aangelegd. Omdat de mogelijkheden per adres kunnen verschillen, is het slim om de adrescheck te doen. Daarmee zie je precies welke aanbieders op jouw postcode leveren en wat de pakketten kosten.

Glasvezel per wijk en buurt in Hoensbroek volgens de ACM, met CBS-wijkcijfers

Wat kan er op jouw adres in Hoensbroek?

Postcode en huisnummer zijn genoeg. Je ziet direct wat er op jouw adres kan.

Internet

Internet zit er altijd bij. Vink aan wat je erbij wilt.

86%van de adressen heeft een glasvezelaansluiting liggen (ACM)
0%van de adressen heeft twee glasvezelnetten
2netbeheerders, de grootste is Glaspoort
250/360plek op onze ranglijst voor aangelegde glasvezel

Glasvezel in Hoensbroek

In Hoensbroek, dat 11.041 adressen telt, ligt bij 86% van de adressen een glasvezelaansluiting. Netbeheerder Glaspoort heeft de aanleg bij 85% van de adressen verzorgd. Een kleiner deel, 1%, is aangelegd door KPN. Volgens de cijfers van de ACM komen twee glasvezelnetten op hetzelfde adres in Hoensbroek niet voor. De plaats valt onder de gemeente Heerlen. In deze gemeente zijn 66.076 glasvezelaansluitingen aangelegd op 51.551 adressen, waarvan 10 tot 20% in gebruik is. Deze gegevens gaan over de fysieke aanleg van de kabel. Ze zeggen niets over de abonnementen die je bij aanbieders kunt afsluiten.

Wie heeft het glasvezelnet in Hoensbroek aangelegd?

Glaspoort85%
KPN1%

Aandeel van de adressen waar de netbeheerder een glasvezelaansluiting heeft liggen. Op adressen met twee netten tellen beide mee.

De hele gemeente Heerlen

  • 66.076 glasvezelaansluitingen aangelegd
  • 51.551 adressen in de gemeente
  • 10 tot 20% van de aansluitingen is in gebruik

ACM Telecommonitor, glasvezelkaart (2026, tweede kwartaal).

86%glasvezel
glasvezel aangelegd 86%nog niet 14%

Welke aanbieders op jouw adres in Hoensbroek leveren en wat het kost, zie je met de adrescheck.

Vergelijk alle pakketten op jouw adres

Kaart: glasvezel per wijk in Hoensbroek

Wijk 10 Maria Gewanden en TerschurenWijk 11 MariaradeWijk 12 Hoensbroek-De DemWijk 13 Nieuw LotbroekWijk 14 De Koumen
Wijs een wijk aanJe ziet dan de ACM- en CBS-cijfers voor die wijk.

Wijkgrenzen: CBS Wijken en Buurten 2024 (PDOK). Glasvezel aangelegd en twee glasvezelnetten: ACM Telecommonitor (per postcode, 2026, tweede kwartaal), aandeel van alle adressen in de wijk. Gearceerde wijken: geen gegevens.

Glasvezel per wijk in Hoensbroek

Kijken we naar de wijken in Hoensbroek, dan zien we duidelijke verschillen in de aanleg van glasvezel. Zo ligt er in De Koumen op 100% van de adressen glasvezel, terwijl dit voor de wijken Hoensbroek - De Dem en Maria Gewanden - Terschuren 0% is. Binnen die laatste wijken zijn er wel buurten waar al veel glasvezel ligt, zoals Terschuren (99%) en De Dem en omgeving (88%). In Nieuw Lotbroek is bij 83% van de adressen glasvezel aangelegd, en hier heeft 2% van de adressen twee netten. Deze wijk telt 7% appartementen. In Mariarade (86% dekking) is het aandeel appartementen 25%.

WijkGlasvezel aangelegdTwee nettenNetbeheerderWoningen
Wijk 12 Hoensbroek - De Dem4.699 adressen · per buurt0%0%geen-
Wijk 13 Nieuw Lotbroek2.516 adressen · per buurt83%2%Glaspoort, KPN2.05939% huur
Wijk 10 Maria Gewanden - Terschuren2.338 adressen · per buurt0%0%geen-
Wijk 11 Mariarade2.121 adressen · per buurt86%0%Glaspoort1.77239% huur
Wijk 14 De Koumen217 adressen · per buurt100%0%Glaspoort20242% huur

Glasvezel in Wijk 12 Hoensbroek - De Dem

Voor de wijk Hoensbroek - De Dem als geheel geeft de ACM aan dat bij 0% van de 4.699 adressen glasvezel is aangelegd. In de buurten binnen deze wijk liggen de cijfers anders: in De Dem en omgeving is dit 88% en in Hoensbroek-Centrum 56%. Er is geen netbeheerder voor de wijk als geheel geregistreerd.

Glasvezel in Wijk 10 Maria Gewanden - Terschuren

In Maria Gewanden - Terschuren is volgens de ACM bij 0% van de 2.338 adressen glasvezel aangelegd. De ACM heeft hier geen netbeheerder geregistreerd. De cijfers voor de buurten in deze wijk zijn hoger: in Maria Gewanden is dat 79% en in de buurt Terschuren is dit 99% van de adressen.

Glasvezel in Wijk 13 Nieuw Lotbroek

De glasvezeldekking in Nieuw Lotbroek is 83% van de 2.516 adressen. Bij 2% van de adressen ligt een tweede glasvezelnet. Glaspoort en KPN zijn hier de netbeheerders. In de buurt Nieuw Lotbroek-Noord is de dekking 90%. De wijk bestaat voor 7% uit appartementen en 39% uit huurwoningen.

Glasvezel aangelegd en twee netten: ACM Telecommonitor, aandeel van alle adressen in de wijk (ook bedrijven). Woningen en huur: CBS Kerncijfers wijken en buurten. Aangelegd betekent dat er een aansluiting tot aan het adres ligt; welke aanbieders erop leveren, zie je met de adrescheck.

Glasvezel per buurt in Hoensbroek

  • 9 buurten in 5 wijken
  • 4 buurten met glasvezel bij 90% of meer van de adressen
  • 0 buurten waar op de meeste adressen twee glasvezelnetten liggen
  • 0 woonbuurten waar minder dan de helft van de adressen glasvezel heeft

Waar maar een glasvezelnet ligt, is dat: Glaspoort in 7 buurten.

Wijk 10 Maria Gewanden - Terschuren 2 buurten, 81% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Maria Gewanden 2.083 adressen, 1.877 woningen79%Glaspoort
Terschuren 255 adressen, 239 woningen99%Glaspoort
Wijk 11 Mariarade 2 buurten, 86% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Mariarade-Noord 1.107 adressen, 972 woningen90%Glaspoort
Mariarade-Zuid 1.014 adressen, 800 woningen82%Glaspoort
Wijk 12 Hoensbroek - De Dem 2 buurten, 70% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
De Dem en omgeving 2.064 adressen, 1.788 woningen88%Glaspoort
Hoensbroek-Centrum 2.635 adressen, 2.173 woningen56%Glaspoort, KPN
Wijk 13 Nieuw Lotbroek 2 buurten, 83% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Nieuw Lotbroek-Noord 955 adressen, 870 woningen90%Glaspoort
Nieuw Lotbroek-Zuid 1.561 adressen, 1.189 woningen78%Glaspoort, KPN
Wijk 14 De Koumen 1 buurt, 100% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
De Koumen 217 adressen, 202 woningen100%Glaspoort

Bron: ACM Telecommonitor, glasvezel per postcode (2026, tweede kwartaal), ingedeeld naar CBS-buurten 2024. Aangelegd betekent dat er een glasvezelaansluiting tot aan het adres ligt; dat zegt niet of je er al een abonnement op kunt nemen. Alle adressen tellen mee, ook bedrijven; woningen volgens CBS (2024). Buurten met minder dan 50 adressen staan er niet in.

Hoensbroek vergeleken met 359 andere plaatsen

In onze vergelijking van 360 plaatsen behaalt Hoensbroek de 250e plek wat betreft de aanleg van glasvezel. Vergeleken met de buurplaatsen is de dekking van 86% lager dan in bijvoorbeeld Heerlen (97%) en Sittard (96%), maar hoger dan in Brunssum (70%) en Landgraaf (26%). Voor de aanwezigheid van twee glasvezelnetten op één adres staat Hoensbroek op plek 324. Het landelijk gemiddelde hiervoor is 12%.

MaatHoensbroekGemiddeldPlek
Glasvezel aangelegd86%86%250 / 360
Twee glasvezelnetten0%12%324 / 360

Glasvezel aangelegd in de buurt

Hoensbroek86%
Brunssum (5 km)70%
Heerlen (5 km)97%
Landgraaf (8 km)26%
Beek (9 km)92%
Valkenburg (9 km)87%
Sittard (10 km)96%

Ranglijst over 360 plaatsen op ons platform, gemiddelde gewogen naar het aantal adressen. Bron: ACM Telecommonitor.

Kort gezegd: internet in Hoensbroek

In Hoensbroek is bij 86% van de adressen glasvezel aangelegd, met Glaspoort als netbeheerder voor 85% van de adressen. Deze informatie helpt je bij de keuze voor een nieuw abonnement voor internet, tv en bellen. Het aanbod van specifieke aanbieders en de mogelijkheid om een glasvezelabonnement af te sluiten, hangt af van je adres.

Vragen over internet in Hoensbroek

Ligt er glasvezel in Hoensbroek?

Ja, in Hoensbroek is bij 86% van de adressen een glasvezelnetwerk aangelegd. Dit blijkt uit cijfers van toezichthouder ACM. Dit getal geeft aan dat de fysieke kabel tot aan het adres is gelegd. De beschikbaarheid van abonnementen en aanbieders kan per adres verschillen.

Welke netbeheerders hebben glasvezel aangelegd in Hoensbroek?

Glaspoort heeft in Hoensbroek bij 85% van de adressen glasvezel aangelegd. Daarnaast heeft KPN een klein aandeel van 1%. Een netbeheerder legt het netwerk aan; een aanbieder levert de diensten zoals internet, tv en bellen over dat netwerk.

Hoe is de glasvezeldekking verdeeld over de wijken in Hoensbroek?

De dekking verschilt per wijk. In de wijk De Koumen is de dekking 100%, terwijl die in de wijken Hoensbroek - De Dem en Maria Gewanden - Terschuren 0% is. Ook in Mariarade (86%) en Nieuw Lotbroek (83%) is bij veel adressen glasvezel aangelegd.

Liggen er in Hoensbroek twee glasvezelnetten?

Over het algemeen komen twee glasvezelnetten op hetzelfde adres in Hoensbroek niet voor, volgens de ACM. De enige uitzondering is de wijk Nieuw Lotbroek, waar bij 2% van de adressen twee netten zijn aangelegd. Op onze ranglijst staat Hoensbroek voor dit onderdeel op plek 324 van de 360 plaatsen.

Hoe weet ik welke aanbieders op mijn adres in Hoensbroek leveren?

De cijfers op deze pagina beschrijven de aanleg van de glasvezelkabel. Ze vertellen niet welke diensten aanbieders daarover leveren. Om te zien welke abonnementen voor internet, tv en bellen jij kunt afsluiten, kun je de adrescheck doen. Vul je postcode en huisnummer in, dan zie je direct alle beschikbare pakketten en prijzen op jouw adres.