Internet in Groesbeek

Vraag je je af of er glasvezel ligt op jouw adres in Groesbeek? Bij 87% van de 8.817 adressen in de plaats is een glasvezelaansluiting aangelegd. Of je nu alleen internet wilt of een pakket met tv en bellen, de opties hangen af van je postcode. Met de adrescheck zie je precies welke aanbieders op jouw adres leveren en wat de opties zijn. Vul je gegevens in en ontdek wat er voor jou mogelijk is.

Glasvezel per wijk en buurt in Groesbeek volgens de ACM, met CBS-wijkcijfers

Wat kan er op jouw adres in Groesbeek?

Postcode en huisnummer zijn genoeg. Je ziet direct wat er op jouw adres kan.

Internet

Internet zit er altijd bij. Vink aan wat je erbij wilt.

87%van de adressen heeft een glasvezelaansluiting liggen (ACM)
3%van de adressen heeft twee glasvezelnetten
2netbeheerders, de grootste is KPN
230/360plek op onze ranglijst voor aangelegde glasvezel

Glasvezel in Groesbeek

In Groesbeek is bij 87% van de adressen glasvezel aangelegd. Het overgrote deel van dit netwerk komt van KPN, dat 87% van de adressen van een aansluiting heeft voorzien. Daarnaast heeft netbeheerder Glaspoort een netwerk dat 3% van de adressen bereikt. Op de plekken waar deze netten overlappen, en dat is bij 3% van de adressen, heb je de keuze uit meerdere netwerken.

Groesbeek ligt in de gemeente Berg en Dal. In deze gemeente zijn 20.425 glasvezelaansluitingen aangelegd op 18.323 adressen. Van al die aansluitingen is 40 tot 50% in gebruik. De partij die het netwerk aanlegt, de netbeheerder, is niet dezelfde als de aanbieder bij wie je een abonnement neemt. De adrescheck toont een compleet overzicht per adres.

Wie heeft het glasvezelnet in Groesbeek aangelegd?

KPN87%
Glaspoort3%

Aandeel van de adressen waar de netbeheerder een glasvezelaansluiting heeft liggen. Op adressen met twee netten tellen beide mee.

De hele gemeente Berg en Dal

  • 20.425 glasvezelaansluitingen aangelegd
  • 18.323 adressen in de gemeente
  • 40 tot 50% van de aansluitingen is in gebruik

ACM Telecommonitor, glasvezelkaart (2026, tweede kwartaal).

87%glasvezel
glasvezel aangelegd 87%nog niet 13%

Welke aanbieders op jouw adres in Groesbeek leveren en wat het kost, zie je met de adrescheck.

Vergelijk alle pakketten op jouw adres

Kaart: glasvezel per wijk in Groesbeek

BreedewegDe HorstGroesbeek
Wijs een wijk aanJe ziet dan de ACM- en CBS-cijfers voor die wijk.

Wijkgrenzen: CBS Wijken en Buurten 2024 (PDOK). Glasvezel aangelegd en twee glasvezelnetten: ACM Telecommonitor (per postcode, 2026, tweede kwartaal), aandeel van alle adressen in de wijk. Gearceerde wijken: geen gegevens.

Glasvezel per wijk in Groesbeek

Als je naar de wijken kijkt, zie je verschillen in de aanleg van glasvezel. De wijk Breedeweg heeft met 88% de hoogste dekking, gevolgd door de wijk Groesbeek met 84% en De Horst met 80%. In de wijk Groesbeek, waar 44% van de woningen een huurwoning is, ligt bij 4% van de adressen een dubbel glasvezelnetwerk. De dekking binnen de wijk Groesbeek varieert: in Nijerf is dit 100% en in Stekkenberg 94%, terwijl Buitengebied Groesbeek-Noord op 62% zit. Ook in de wijk De Horst verschilt de dekking sterk, van 71% in de kern tot 98% in het buitengebied.

WijkGlasvezel aangelegdTwee nettenNetbeheerderWoningen
Groesbeek7.236 adressen · per buurt84%4%KPN, Glaspoort5.98344% huur
Breedeweg1.234 adressen · per buurt88%0%KPN1.12231% huur
De Horst582 adressen · per buurt80%0%KPN53921% huur

Glasvezel in Groesbeek

In de wijk Groesbeek, met 7.236 adressen, heeft 84% een glasvezelaansluiting. Netbeheerders KPN en Glaspoort zijn hier actief, en bij 4% van de adressen liggen twee netwerken. Binnen de wijk zijn er grote verschillen per buurt: zo heeft Nijerf een dekking van 100%, terwijl dit in Buitengebied Groesbeek-Noord 62% is. Van de 5.983 woningen is 44% een huurwoning.

Glasvezel in Breedeweg

Van de 1.234 adressen in de wijk Breedeweg heeft 88% een glasvezelaansluiting, die is aangelegd door KPN. In de buurt Breedeweg zelf is de dekking 91%, terwijl deze in het buitengebied 75% bedraagt. De wijk telt 1.122 woningen, waarvan 10% een appartement is en 31% een huurwoning.

Glasvezel in De Horst

De Horst telt 582 adressen, waarvan 80% is voorzien van glasvezel door netbeheerder KPN. Er is een duidelijk verschil tussen de buurt De Horst (71%) en het Buitengebied De Horst, waar de dekking 98% is. Van de 539 woningen in de wijk is 18% gebouwd in de laatste tien jaar.

Glasvezel aangelegd en twee netten: ACM Telecommonitor, aandeel van alle adressen in de wijk (ook bedrijven). Woningen en huur: CBS Kerncijfers wijken en buurten. Aangelegd betekent dat er een aansluiting tot aan het adres ligt; welke aanbieders erop leveren, zie je met de adrescheck.

Glasvezel per buurt in Groesbeek

  • 14 buurten in 3 wijken
  • 6 buurten met glasvezel bij 90% of meer van de adressen
  • 0 buurten waar op de meeste adressen twee glasvezelnetten liggen
  • 1 woonbuurten waar minder dan de helft van de adressen glasvezel heeft

Waar maar een glasvezelnet ligt, is dat: KPN in 8 buurten.

Grootste woonbuurten met nog weinig glasvezel: Buitengebied Groesbeek-Noord-West (Groesbeek, 32%).

Breedeweg 2 buurten, 88% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Breedeweg 985 adressen, 937 woningen91%KPN
Buitengebied Breedeweg 249 adressen, 185 woningen75%KPN
De Horst 2 buurten, 80% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Buitengebied De Horst 185 adressen, 160 woningen98%KPN
De Horst 397 adressen, 379 woningen71%KPN
Groesbeek 10 buurten, 85% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Bedrijventerrein Mies 149 adressen, 14 woningen56%Glaspoort, KPN
Buitengebied Groesbeek-Midden-West 171 adressen, 17 woningen9%KPN
Buitengebied Groesbeek-Noord 658 adressen, 344 woningen62%KPN, Glaspoort
Buitengebied Groesbeek-Noord-West 161 adressen, 136 woningen32%KPN
Groesbeek Centrum-Noord 1.338 adressen, 1.189 woningen89%KPN
Groesbeek Centrum-Zuid 1.067 adressen, 803 woningen79%KPN, Glaspoort
Groesbeek De Drul-Oost 916 adressen, 877 woningen97%KPN, Glaspoort
Groesbeek De Drul-West 616 adressen, 539 woningen91%KPN
Groesbeek Nijerf 883 adressen, 867 woningen100%KPN
Groesbeek Stekkenberg 1.230 adressen, 1.173 woningen94%KPN

Bron: ACM Telecommonitor, glasvezel per postcode (2026, tweede kwartaal), ingedeeld naar CBS-buurten 2024. Aangelegd betekent dat er een glasvezelaansluiting tot aan het adres ligt; dat zegt niet of je er al een abonnement op kunt nemen. Alle adressen tellen mee, ook bedrijven; woningen volgens CBS (2024). Buurten met minder dan 50 adressen staan er niet in.

Groesbeek vergeleken met 359 andere plaatsen

Op onze ranglijst van 360 plaatsen staat Groesbeek op plek 230. De dekking van 87% is iets hoger dan het landelijke gemiddelde van 86%. Wat betreft dubbele netwerken scoort de plaats met 3% lager dan het gemiddelde van 12%. In vergelijking met buurplaatsen heeft Groesbeek een hogere dekking dan Nijmegen (78%), terwijl Malden (93%), Gennep (91%) en Cuijk (97%) een hogere dekking hebben.

MaatGroesbeekGemiddeldPlek
Glasvezel aangelegd87%86%230 / 360
Twee glasvezelnetten3%12%227 / 360

Glasvezel aangelegd in de buurt

Groesbeek87%
Malden (6 km)93%
Cuijk (7 km)97%
Gennep (9 km)91%
Nijmegen (9 km)78%
Lent (11 km)96%
Bemmel (14 km)92%

Ranglijst over 360 plaatsen op ons platform, gemiddelde gewogen naar het aantal adressen. Bron: ACM Telecommonitor.

Kort gezegd: internet in Groesbeek

Woon je in Groesbeek en zoek je een passend pakket voor internet, tv en bellen? Een glasvezelverbinding is op veel adressen een optie, aangezien bij 87% van de adressen de kabel is aangelegd. Het netwerk is voornamelijk van KPN. Waar glasvezel ligt en welke netbeheerder het heeft aangelegd, is niet overal in Groesbeek hetzelfde, waardoor de mogelijkheden per adres anders kunnen zijn.

Vragen over internet in Groesbeek

Ligt er glasvezel in Groesbeek?

Ja, in Groesbeek is bij 87% van de 8.817 adressen een glasvezelnetwerk aangelegd. Groesbeek is onderdeel van de gemeente Berg en Dal, waar in totaal 20.425 glasvezelaansluitingen liggen. Van deze aansluitingen in de gemeente is 40 tot 50% daadwerkelijk in gebruik. Niet elke wijk en buurt heeft dezelfde mate van glasvezelaanleg.

Welke netbeheerders hebben glasvezel aangelegd in Groesbeek?

Het glasvezelnetwerk in Groesbeek is aangelegd door twee partijen. KPN heeft het grootste aandeel en dekt 87% van de adressen. Daarnaast heeft Glaspoort een netwerk dat 3% van de adressen bereikt. De netbeheerder is de eigenaar van de fysieke kabel; dit is een andere partij dan de aanbieder bij wie je een abonnement afsluit.

In welke buurten van Groesbeek ligt nog weinig glasvezel?

Er zijn verschillen in de glasvezeldekking tussen de buurten in Groesbeek. Dit geldt vooral voor enkele buitengebieden. De buurt Buitengebied Groesbeek-Noord-West heeft met 32% de laagste dekking. Ook in Buitengebied Groesbeek-Noord (62%) en Buitengebied Breedeweg (75%) ligt de dekking lager dan in de kernen.

Liggen er in Groesbeek twee glasvezelnetten?

Ja, bij 3% van de adressen in Groesbeek liggen twee glasvezelnetten. Dit is het geval op plekken waar de netwerken van KPN en Glaspoort elkaar overlappen. Op die adressen is er dus een keuze uit verschillende netwerken. Landelijk ligt dit percentage op 12%, dus een dubbele aansluiting komt in Groesbeek minder vaak voor.

Hoe weet ik welke aanbieders op mijn adres in Groesbeek leveren?

De aanwezigheid van een glasvezelaansluiting zegt nog niet welke aanbieders je kunt kiezen. Dit hangt af van de netbeheerder op jouw adres, zoals KPN of Glaspoort. Het invullen van je postcode en huisnummer in de adrescheck geeft een overzicht van de aanbieders en pakketten die op jouw adres beschikbaar zijn.