Internet in Ter Aar

Ter Aar telt 4.870 adressen. Vergeleken met het nabije Alphen aan den Rijn, waar bij 90% van de adressen glasvezel ligt, is in Ter Aar bij 54% van de adressen een glasvezelaansluiting aangelegd. Dit betekent dat meer dan de helft van de adressen in Ter Aar al over glasvezel beschikt. Wil je weten welke aanbieders op jouw adres internet, tv en bellen leveren, eventueel als alles‑in‑1 pakket? De adrescheck geeft je snel een duidelijk overzicht.

Glasvezel per wijk en buurt in Ter Aar volgens de ACM, met CBS-wijkcijfers

Wat kan er op jouw adres in Ter Aar?

Postcode en huisnummer zijn genoeg. Je ziet direct wat er op jouw adres kan.

Internet

Internet zit er altijd bij. Vink aan wat je erbij wilt.

54%van de adressen heeft een glasvezelaansluiting liggen (ACM)
4%van de adressen heeft twee glasvezelnetten
2netbeheerders, de grootste is Glasdraad
348/360plek op onze ranglijst voor aangelegde glasvezel

Glasvezel in Ter Aar

In Ter Aar, met 4.870 adressen, is bij 54% van de adressen een glasvezelaansluiting aangelegd. Dit zijn aansluitingen tot aan de voordeur. Je ziet dat bij 4% van de adressen twee verschillende glasvezelnetten liggen. De netbeheerders die glasvezel hebben aangelegd in Ter Aar zijn Glasdraad, met een aandeel van 48% van de adressen, en KPN, dat bij 9% van de adressen glasvezel heeft gerealiseerd. Een aangelegd netwerk is niet hetzelfde als de aanbieders bij wie je een abonnement kunt nemen. In de gemeente Nieuwkoop, waar Ter Aar onderdeel van is, zijn 8.784 glasvezelaansluitingen aangelegd op 14.506 adressen. Van de aansluitingen in de gemeente is 30 tot 40% in gebruik.

Wie heeft het glasvezelnet in Ter Aar aangelegd?

Glasdraad48%
KPN9%

Aandeel van de adressen waar de netbeheerder een glasvezelaansluiting heeft liggen. Op adressen met twee netten tellen beide mee.

De hele gemeente Nieuwkoop

  • 8.784 glasvezelaansluitingen aangelegd
  • 14.506 adressen in de gemeente
  • 30 tot 40% van de aansluitingen is in gebruik

ACM Telecommonitor, glasvezelkaart (2026, tweede kwartaal).

54%glasvezel
glasvezel aangelegd 54%nog niet 46%

Welke aanbieders op jouw adres in Ter Aar leveren en wat het kost, zie je met de adrescheck.

Vergelijk alle pakketten op jouw adres

Kaart: glasvezel per wijk in Ter Aar

Kern Ter AarKern KorteraarKern LangeraarKern Papenveer
Wijs een wijk aanJe ziet dan de ACM- en CBS-cijfers voor die wijk.

Wijkgrenzen: CBS Wijken en Buurten 2024 (PDOK). Glasvezel aangelegd en twee glasvezelnetten: ACM Telecommonitor (per postcode, 2026, tweede kwartaal), aandeel van alle adressen in de wijk. Gearceerde wijken: geen gegevens.

Glasvezel per wijk in Ter Aar

De aanleg van glasvezel in Ter Aar kent duidelijke verschillen per wijk. Zo heeft de wijk Kern Langeraar een hoge dekking, met 91% van de 1.386 adressen waar glasvezel ligt en bij 11% zelfs twee netten. Hier zijn Glasdraad en KPN de netbeheerders. Ook in Kern Korteraar (319 adressen) is veel glasvezel aangelegd, namelijk bij 84% van de adressen door Glasdraad. De wijk Kern Papenveer, met 877 adressen, heeft ook een goede dekking van 75%, aangelegd door Glasdraad. In de wijk Kern Ter Aar (2.545 adressen) ligt bij 18% van de adressen glasvezel, met netbeheerders Glasdraad, KPN en Glaspoort. In de buurten Aardam West en Aardam Oost is nog geen glasvezel aangelegd, bij 0% van de adressen.

WijkGlasvezel aangelegdTwee nettenNetbeheerderWoningen
Kern Ter Aar2.545 adressen · per buurt18%1%Glasdraad, KPN, Glaspoort2.11731% huur
Kern Langeraar1.386 adressen · per buurt91%11%Glasdraad, KPN1.24233% huur
Kern Papenveer877 adressen · per buurt75%0%Glasdraad44716% huur
Kern Korteraar319 adressen · per buurt84%0%Glasdraad2785% huur

Glasvezel in Kern Ter Aar

In de wijk Kern Ter Aar, met 2.545 adressen, is bij 18% van de adressen een glasvezelaansluiting aangelegd. Bij 1% van de adressen liggen zelfs twee netten. De netbeheerders in deze wijk zijn Glasdraad, KPN en Glaspoort. Volgens het CBS heeft de wijk 2.117 woningen, waarvan 18% appartementen en 31% huurwoningen. In de buurten Aardam West en Aardam Oost ligt nog geen glasvezel.

Glasvezel in Kern Langeraar

De wijk Kern Langeraar, die 1.386 adressen telt, heeft een hoge dekking van aangelegd glasvezel. Bij 91% van de adressen ligt een aansluiting en bij 11% liggen er twee glasvezelnetten. Glasdraad en KPN zijn hier de netbeheerders. De wijk bestaat uit 1.242 woningen, waarvan 22% appartementen en 33% huurwoningen. In de buurt Langeraar ligt bij 98% van de adressen glasvezel.

Glasvezel in Kern Papenveer

Voor de wijk Kern Papenveer, met 877 adressen, is een aanzienlijk deel van de adressen voorzien van glasvezel. Bij 75% van de adressen ligt een glasvezelaansluiting. De netbeheerder die dit net heeft aangelegd, is Glasdraad. De wijk omvat 447 woningen, waarvan 3% appartementen en 16% huurwoningen. 7% van de woningen is in de laatste tien jaar gebouwd.

Glasvezel aangelegd en twee netten: ACM Telecommonitor, aandeel van alle adressen in de wijk (ook bedrijven). Woningen en huur: CBS Kerncijfers wijken en buurten. Aangelegd betekent dat er een aansluiting tot aan het adres ligt; welke aanbieders erop leveren, zie je met de adrescheck.

Glasvezel per buurt in Ter Aar

  • 8 buurten in 4 wijken
  • 2 buurten met glasvezel bij 90% of meer van de adressen
  • 0 buurten waar op de meeste adressen twee glasvezelnetten liggen
  • 2 woonbuurten waar minder dan de helft van de adressen glasvezel heeft

Waar maar een glasvezelnet ligt, is dat: Glasdraad in 4 buurten.

Grootste woonbuurten met nog weinig glasvezel: Aardam West (Kern Ter Aar, 0%); Aardam Oost (Kern Ter Aar, 0%).

Kern Korteraar 1 buurt, 87% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Korteraar 291 adressen, 257 woningen87%Glasdraad
Kern Langeraar 2 buurten, 91% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Langeraar 1.010 adressen, 929 woningen98%Glasdraad, KPN
Langeraar Lintbebouwing 376 adressen, 313 woningen72%Glasdraad
Kern Papenveer 1 buurt, 75% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Papenveer 877 adressen, 447 woningen75%Glasdraad
Kern Ter Aar 4 buurten, 11% glasvezel
BuurtGlasvezel aangelegdNetbeheerder
Aardam Oost 427 adressen, 292 woningen0%geen
Aardam West 1.793 adressen, 1.660 woningen0%geen
Bovenland 156 adressen, 19 woningen71%Glasdraad
Ter Aar Buitengebied 169 adressen, 146 woningen100%Glasdraad, KPN, Glaspoort

Bron: ACM Telecommonitor, glasvezel per postcode (2026, tweede kwartaal), ingedeeld naar CBS-buurten 2024. Aangelegd betekent dat er een glasvezelaansluiting tot aan het adres ligt; dat zegt niet of je er al een abonnement op kunt nemen. Alle adressen tellen mee, ook bedrijven; woningen volgens CBS (2024). Buurten met minder dan 50 adressen staan er niet in.

Ter Aar vergeleken met 359 andere plaatsen

Op onze ranglijst van 360 plaatsen staat Ter Aar op plek 348 voor aangelegde glasvezel, met 54% van de adressen die over een aansluiting beschikken. Het gemiddelde op deze ranglijst is 86%. Voor twee glasvezelnetten staat Ter Aar op plek 198, terwijl het gemiddelde 12% is. Dit betekent dat Ter Aar onder het gemiddelde ligt voor de aanleg van glasvezel. Buurplaatsen zoals Alphen aan den Rijn (90%) en Bodegraven (93%) staan er beter voor. Roelofarendsveen heeft 30% aangelegde glasvezel.

MaatTer AarGemiddeldPlek
Glasvezel aangelegd54%86%348 / 360
Twee glasvezelnetten4%12%198 / 360

Glasvezel aangelegd in de buurt

Ter Aar54%
Nieuwkoop (6 km)60%
Alphen aan den Rijn (6 km)90%
Roelofarendsveen (7 km)30%
Mijdrecht (10 km)89%
Bodegraven (10 km)93%
Uithoorn (10 km)91%

Ranglijst over 360 plaatsen op ons platform, gemiddelde gewogen naar het aantal adressen. Bron: ACM Telecommonitor.

Kort gezegd: internet in Ter Aar

In Ter Aar ligt bij 54% van de adressen een glasvezelaansluiting. Dit is een netwerk tot aan jouw adres. Bij 4% van de adressen liggen zelfs twee verschillende glasvezelnetten. De aanleg is gedaan door netbeheerders zoals Glasdraad en KPN. De aanwezigheid van glasvezel varieert sterk per wijk en buurt, zoals je hebt kunnen lezen.

Vragen over internet in Ter Aar

Ligt er glasvezel in Ter Aar?

Ja, in Ter Aar ligt bij 54% van de 4.870 adressen een glasvezelaansluiting aangelegd. Dit betekent dat bij meer dan de helft van de adressen glasvezel tot aan de voordeur beschikbaar is. De aanleg verschilt wel per wijk. Zo heeft Kern Langeraar een dekking van 91%, terwijl in Kern Ter Aar 18% van de adressen over glasvezel beschikt.

Welke netbeheerders hebben glasvezel aangelegd in Ter Aar?

In Ter Aar zijn verschillende netbeheerders actief met de aanleg van glasvezel. Volgens de cijfers heeft Glasdraad het grootste aandeel, bij 48% van de adressen. KPN heeft glasvezel aangelegd bij 9% van de adressen. In de wijk Kern Ter Aar zijn ook Glaspoort als netbeheerder genoemd. Een aangelegd netwerk is niet hetzelfde als de aanbieders bij wie je een abonnement kunt nemen.

In welke wijken van Ter Aar ligt de meeste glasvezel?

De meeste glasvezel in Ter Aar ligt in de wijk Kern Langeraar, waar bij 91% van de 1.386 adressen een glasvezelaansluiting is aangelegd. Ook in Kern Korteraar is veel glasvezel, bij 84% van de 319 adressen. De wijk Kern Papenveer heeft een dekking van 75%. Deze cijfers laten zien dat de aanleg in Ter Aar niet overal gelijk is.

In welke buurten van Ter Aar ligt nog weinig glasvezel?

In Ter Aar zijn er specifieke buurten waar nog weinig glasvezel is aangelegd. Zo ligt in de buurten Aardam West en Aardam Oost, beide onderdeel van de wijk Kern Ter Aar, bij 0% van de adressen een glasvezelaansluiting. Dit betekent dat in deze buurten nog geen glasvezelnetwerk tot aan de voordeur is gerealiseerd.

Hoe staat Ter Aar ervoor tegenover plaatsen in de buurt?

Ter Aar staat op onze ranglijst van 360 plaatsen op plek 348 voor aangelegde glasvezel, met 54% van de adressen. Dit is lager dan het gemiddelde van 86% op die lijst. Vergeleken met buurplaatsen zoals Alphen aan den Rijn (90%) en Bodegraven (93%) heeft Ter Aar minder glasvezel aangelegd. Nieuwkoop heeft 60% en Roelofarendsveen 30% aangelegd glasvezel.